Kurucumuzdan Mektup

Sayın Velimiz, Sevgili Öğrencimiz,
Hepimizin bildiği gibi başarılı bir geleceğin yolu iyi bir eğitimden geçer. Eğitimin, geleceğimizi şekillendiren kısmı ise iyi bir üniversite eğitimi almak, istediğimiz branştan yüksek öğrenim görmektir. Bunlar göz önüne alındığında üniversite hazırlık kurumlarının ne denli önemli olduğu anlaşılmaktadır.
Günümüzde pek çok alternatiflerin bulunması, siz velilerimizi iyi bir seçim yapmak için dikkatli olmaya zorlamaktadır. Seçim yapılırken kurumun başarısını mutlaka somut göstergelerle kanıtlamış olması temel alınmalıdır. Bu göstergeler YGS ve LYS’ de elde edilen başarılar, öğrencilerin ve velilerin memnuniyetleridir.
2009 ÖSS’de sınava giren 67 öğrencimizden 65’i, 2010 ÖSS’de sınava giren 82 öğrenciden 78’i, 2011’ de sınava giren 112 öğrencimizin ise 109’u üniversiteye yerleşmiştir. 2012-2013 YGS ve LYS ‘de %100 başarımız vardır. Öğrencilerimizin %72’si devlet üniversitelerine, %20’lik bölümü ‘’TIP’’ ve ‘’HUKUK’’ fakültelerine, %33’lük bölümü ise ‘’MÜHENDİSLİK’’ fakültelerine yerleşmiştir. Ara sınıf öğrencilerimizin bir sonraki yıl yeniden bizi tercih etme oranı ise %100’dür.
2014-2015 yılı başarı verilerimizi YGS-LYS sayfamızdan görebilirsiniz. Bu sonuçlarla Elite Özel yine Türkiye'nin en iyi butik kurumu olduğunu göstermiştir.
Değişen sınav sistemi nedeniyle üniversite sınavlarına hazırlanmak için ara sınıflardan itibaren çalışma yapmak gereksinimi doğmuştur. Bu durumu göz önüne alan kurumumuz 9.-10. sınıflarımızda öğrencilerimizin eğitimine özel bir programla katkı sağlamaktadır. Klasik okullardan farklı olarak akademik hazırlığın dışında öğrencilerimize anadil düzeyinde yabancı dil eğitimi vererek onları psikolojik yönden de sınava hazırlamaktadır. Böylece okulumuz öğrencilerinin sınav başarılarının dikkati çekecek bir şekilde arttığı gözlemlenmiştir.
Elite Özel Hazırlık Lisesi ; öğrencilerimizin gereksinim duyduğu her konuda eğitim olanaklarıyla hizmetinizde olacaktır. Başta deneyimli ve nitelikli eğitim kadrosu, sınırsız bire bir ders olanakları, rehberlik ve profesyonel eğitim koçluğu çalışmaları, zengin yayın desteği, 10 kişilik homojen sınıfları, klinik psikolog desteği ve NLP(kişisel gelişim) eğitimleri, sosyal ve kültürel etkinlikleriyle kurumumuz öğrencilerini hedeflerine ulaştırmış ve ulaştırmaya devam edecektir.
Kurumumuz; 5 katlı binası, 10 adet butik dersliği, bire bir derslikleri, kütüphanesi, toplu ders salonları, kantiniyle öğrencilerimize hizmet sunmaktadır.
2016 - 2017 eğitim-öğretim sezonu için Elite Özel Butik Hazırlık Lisesi, Kadıköy'deki şubesiyle kayıt almaya devam etmektedir.
Sayın Velimiz, okul seçiminde en doğru kararı vererek en isabetli seçimi yapmanızı ümit ederiz. Her öğrencimizin ’özel’ olduğu ve ‘özel’ ilgi gördüğü eğitim kurumumuzda sizleri de aramızda görmekten gurur duyacağız.

Unutmayınız ki vereceğiniz karar çocuklarınızın hayatında bir dönüm noktası olacaktır. Eğitim hayatınızda başarı, sağlık ve mutluluklar dileriz.